Τα αποτελέσματα των εκλογών στο Σύλλογο Εργαζομένων Ο.Τ.Α. Ν. Καρδίτσας

Πρώτη δύναμη στις εκλογές του Συλλόγου Εργαζομένων OTA N. Καρδίτσας αναδείχθηκε η Συνδικαλιστική Ανατροπή. Οι εργαζόμενοι στους δήμους ψήφισαν για την ανάδειξη Διοικητικού Συμβουλίου, Ελεγκτικής Επιτροπής, και αντιπροσώπων για το Νομαρχιακό Τμήμα της ΑΔΕΔΥ Ν. Καρδίτσας. Η ψηφοφορία διενεργήθηκε κανονικά μέχρι την ώρα που είχε ορισθεί η λήξη δηλαδή στις 18:00.

Με βάση το τηρούμενο πρωτόκολλο της ψηφοφορίας για την εκλογή βρέθηκαν:

ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ : 645
ΕΨΗΦΙΣΑΝ: 512
ΕΓΚΥΡΑ: 504
ΑΚΥΡΑ: 8
ΛΕΥΚΑ: 0

Αφού έγινε η διαλογή οι συνδυασμοί πήραν κατά σειρά επιτυχίας:

1. ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ : 313 ψήφους, ποσοστό 62,10 %
2. ΔΑΣ – Ο.Τ.Α. Ν. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: 109 ψήφους, ποσοστό 21,62 %
3. ΑΛΛΗ ΡΟΤΑ : 69 ψήφους, ποσοστό 13,69 %
4. ΕΝ. ΡΙΖ/ΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ: 13 ψήφους, ποσοστό 2,59 %

Η ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ καταλαμβάνει 6 έδρες στο Δ.Σ.,
2 έδρες στην Ελεγκτική Επιτροπή και εκλέγει 16 αντιπροσώπους στο Ν.Τ. της ΑΔΕΔΥ.

Η ΔΑΣ – ΟΤΑ καταλαμβάνει 2 έδρες στο Δ.Σ., 1 έδρα στην Ελεγκτική Επιτροπή και εκλέγει 5 αντιπροσώπους στο Ν.Τ. της ΑΔΕΔΥ

Η άλλη ρΟ.Τ.Α. καταλαμβάνει 1 έδρα στο Δ.Σ. και εκλέγει 3 αντιπροσώπους στο Ν.Τ. της ΑΔΕΔΥ.

Η ΕΝΩΤΙΚΗ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ εκλέγει μόνο 1 αντιπρόσωπο στο Ν. Τ. της ΑΔΕΔΥ.

Για το Δ.Σ. εκλέγονται:

Από την ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ
1. ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
2. ΣΟΥΡΛΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
3. ΦΕΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
4. ΠΟΛΥΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
5. ΜΠΕΛΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
6. ΝΤΑΡΝΤΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Από την ΔΑΣ – Ο.Τ.Α.
1. ΑΓΓΕΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2. ΧΟΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Από την άλλη ρΟ.Τ.Α.
1. ΚΑΜΙΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Για την Ελεγκτική Επιτροπή εκλέγονται:

Από την ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ
1. ΓΟΥΣΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
2. ΧΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Από την ΔΑΣ – Ο.Τ.Α. εκλέγονται:
1. ΚΛΗΜΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΟ Ν.Τ. ΤΗΣ ΑΔΕΔΥ εκλέγονται:

Από την ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

1. ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
2. ΣΟΥΡΛΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
3. ΠΡΕΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4. ΦΕΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
5. ΜΠΕΛΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
6. ΠΟΛΥΖΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
7. ΝΤΑΡΝΤΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
8. ΠΑΠΑΚΥΡΙΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
9. ΝΤΑΦΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
10. ΨΟΥΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
11. ΧΑΣΙΩΤΗ ΘΕΟΦΑΝΙΑ
12. ΤΙΓΚΑΣ ΒΑΙΟΣ
13. ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΑΣ ΘΩΜΑΣ
14. ΣΔΟΓΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
15. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΣ
16. ΠΑΣΧΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Από την ΔΑΣ – Ο.Τ.Α.
1. ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
2. ΧΟΝΤΟΣ ΓΡΩΡΓΙΟΣ
3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΒΑΙΟΣ
4. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
5. ΣΙΑΤΗΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Από την άλλη ρΟ.Τ.Α.
1. ΚΑΜΙΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2. ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ
3. ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ

Από την ΕΝΩΤΙΚΗ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

1. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ

ΠΗΓΗ